Strażacy - zawsze czujni, zawsze w gotowości

Podczas wykonywania obowiązków służbowych w dniu 9 sierpnia, strażacy z trzcianeckiej jednostki usłyszeli w pewnym momencie nietypowy hałas, po czym niezwłocznie udali się przed bramy garażowe skąd wspomniane dźwięki pochodziły. Okazało się, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu  na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Spółdzielców w Trzciance. Jeden z pojazdów znajdował się na środku skrzyżowania, natomiast drugi na wygrodzonym pasie zieleni pomiędzy zaparkowanymi samochodami, a strażacką bryczką.
Po przeprowadzonym rozpoznaniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia zmiana służbowa przystąpiła do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w tym zdarzeniu (dwie dorosłe kobiety i  dziecko).Następnie osoby te zostały przekazane przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. Zadysponowana na miejsce Policja przeprowadziła czynności dochodzeniowe, po czym ratownicy przemieścili uszkodzone pojazdy na pobliski parking.
To niecodzienne zdarzenie świadczy o tym, że niezależnie od pory dnia i nocy, a także niezależnie od miejsca, strażacy są zawsze gotowi do niesienia pomocy.

Opracowanie: st.kpt. Arkadiusz Żyliński
Zdjęcia: st.sekc. Jakub Michalak